Nasi Partnerzy:

 

CHROŃ ŚRODOWISKO

NIE WYRZUCAJ ELEKTROŚMIECI

Kontakt :

Elektro Recykling Poznań

mobile: +48 600 318 968

            +48 503 776 214

  tel./fax: 61 879 30 51

biuro@elektro-recykling.plZadaj pytanie o odpady

które posiadasz :

Pola oznaczone * są wymagane.

Na czym polega recykling elektrośmieci


Dlaczego nie można wyrzucać elektrośmieci do śmietnika?

    Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika, stwarzamy zagrożenie dla środowiska oraz łamiemy prawo, które obowiązuje w Polsce od 21 października 2005 r. (ustawa o ZSEE z 29 lipca 2005 r.). Grozi za to kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Dlaczego to takie ważne? Segregacja elektrośmieci, odpowiednie przetworzenie i unieszkodliwienie substancji niebezpiecznych chroni środowisko przed zanieczyszczeniem i skażeniem. Wykorzystanie odzyskanych surowców do produkcji nowych urządzeń zdecydowanie zmniejsza stopień wykorzystania zasobów naturalnych oraz przyczynia się do obniżenia kosztów technologicznych.

 

Dlaczego elektrośmieci są groźne?

Wiele z substancji zawartych w urządzeniach elektronicznych to trucizny, związki mutagenne (powodujące zmiany w naszym aparacie genetycznym) oraz rakotwórcze. Jeśli toksyczne substancje ze stłuczonego kineskopu telewizora, rozbitych świetlówek, albo zdezelowanej lodówki będą w dużych ilościach przenikać do środowiska, to w przyszłości możemy pić skażoną wodę, jeść nafaszerowane chemią jedzenie albo oddychać brudnym i skażonym powietrzem.

 

PAMIĘTAJ: Znak przekreślonego kontenera na śmieci zamieszczony na wszystkich sprzętach elektrycznych i elektronicznych symbolizuje, że nie wolno wyrzucać tych urządzeń do śmietnika razem z innymi odpadami.